28 kwietnia 2022 roku odbyło spotkanie autorskie z Profesorem Janem Majchrowskim, autorem i redaktorem naukowym czterech książek opublikowanych przez Wydawnictwo Sejmowe.
Wydarzenia
Archiwum wydarzeńSpotkanie autorskie „Cztery książki o jednej Rzeczypospolitej”
W obronie suwerenności i Konstytucja Solidarności to dwie prace zbiorowe pod redakcją naukową Pana Profesora oraz Wojewoda w dawnej Polsce i Partie i prawo w Trzeciej Rzeczypospolitej. Studia i szkice, których Pan Profesor jest autorem. Dyskusję prowadzoną przez Panią Profesor Jolantę Jabłońską-Boncę przeplatały anegdoty z życia Autora, które były także inspiracjami twórczymi i znalazły odzwierciedlenie w publikacjach.
Jan Majchrowski – profesor Uniwersytetu Warszawskiego, prawnik i politolog, sędzia Sądu Najwyższego, członek Rady Naukowej WS, były doradca Marszałka Sejmu, pierwszy wojewoda lubuski oraz autor i redaktor naukowy licznych publikacji
Targi książki w Białymstoku
Po przerwie spowodowanej pandemią w dniach 22–24 kwietnia 2022 r. odbyła się kolejna dziewiąta edycja Targów książki w Białymstoku, którym towarzyszył festiwal literacki „Na pograniczu kultur”.
W czasie targów obchodziliśmy także Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Wśród ponad 80 wystawców biorących udział w targach swoją ofertę wydawniczą prezentowało również Wydawnictwo Sejmowe.
Dziękujemy Czytelnikom, którzy licznie odwiedzili nasze stoisko, oraz organizatorom – Fundacji Sąsiedzi – za przemiłą atmosferę i gościnność.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
Z okazji święta miłośników książek do każdego zamówienia złożonego 23-24 kwietnia w księgarni internetowej dodamy prezent niespodziankę!
Panel dyskusyjny pt. „Ciągłość i zmiany w polskich konstytucjach”
Wydawnictwo Sejmowe, wpisując się w obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja 1791 r., zorganizowało wystawę Polskie konstytucje. Od Konstytucji 3 maja 1791 roku do współczesności.
W dniach 14–30 września br. w budynku U Kancelarii Sejmu zaprezentowane zostały reprodukcje dokumentów i obrazów związanych z polskimi konstytucjami oraz publikacje Wydawnictwa Sejmowego poświęcone historii polskiego konstytucjonalizmu. W ramach uroczystej inauguracji wystawy w dniu 14 września br. odbył się panel dyskusyjny pt. Ciągłość i zmiany w polskich konstytucjach z udziałem ekspertów: Przewodniczącego Rady Naukowej Wydawnictwa Sejmowego Pana Profesora Dariusza Kupisza, Pani Profesor Anny Łabno i Pana Profesora Jana Majchrowskiego.
Inauguracja wystawy „Polskie konstytucje. Od Konstytucji 3 maja 1791 r. do współczesności”
14 września br. z inicjatywy Wydawnictwa Sejmowego odbył się panel dyskusyjny pt. Ciągłość i zmiany w polskich konstytucjach z udziałem profesorów: Anny Łabno, Dariusza Kupisza i Jana Majchrowskiego. W otwarciu wystawy uczestniczyli Zastępca Szefa Kancelarii Szefa Sejmu minister Christian Młynarek, grono naukowców oraz osób zainteresowanych tematyką.
Debata uroczyście zainaugurowała wystawę Polskie konstytucje. Od Konstytucji 3 maja 1791 r. do współczesności, na której prezentowane są reprodukcje dokumentów i obrazów związanych z konstytucjami oraz publikacje Wydawnictwa Sejmowego poświęcone historii polskiego konstytucjonalizmu.
Ekspozycję na parterze budynku U Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej będzie można oglądać do końca września 2021 r.
WYDAWNICTWO SEJMOWE ZAPRASZA DO NOWEJ KSIĘGARNI!
ul. Wiejska 1, 00-902 Warszawa
(budynek U w kompleksie budynków Sejmu RP)
godziny otwarcia: 9.00 – 17.00, poniedziałek – piątek
tel. 22 694 21 86
WYDAWNICTWO SEJMOWE
ksiegarnia@sejm.gov.pl
tel. +48 22 694 14 35
Wyróżnienie dla Narodowego Centrum Kultury oraz dla Wydawnictwa Sejmowego
Andrzej Maksymilan Fredro
Gestorum Populi Poloni sub Henrico Valesio, Polonorum postea verò Galliae Rege
Dzieje Narodu Polskiego za czasów Henryka Walezego, Króla Polaków, potem zaś Francji
Prezentowane dzieło to chronologicznie pierwsza wydana drukiem książka Andrzeja Maksymiliana Fredry. Autor przedstawia w niej historię polityczną Polski od śmierci Zygmunta II Augusta w 1572 roku przez okres panowania Henryka Walezego do objęcia tronu przez Stefana Batorego w 1576 roku. Jest to również, a może przede wszystkim, traktat polityczno-prawny – wszechstronny opis i zarazem komentarz do ustroju Rzeczypospolitej, w tym do fundamentalnych dla niego Artykułów henrykowskich.
Publikacja wydrukowana we współpracy Narodowego Centrum Kultury, Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a i Kancelarii Sejmu. Projekt, w ramach którego Publikacja ukazała się drukiem, współfinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zapraszamy na Poznańskie Targi Książki. Poznań, 6–8 marca 2020 r.
Jak co roku, przez trzy dni miłośnicy książki będą mogli nie tylko wybierać w bogatych i ciekawych ofertach wydawnictw, ale także spotkać się z autorami, odwiedzić Strefę Komiksu, Strefę Scrabble i Strefę Naj Naj z atrakcjami dla najmłodszych oraz zobaczyć wystawę Mistrza Ilustracji poświęconą twórczości Janusza Grabińskiego.
Rabat 25% na wszystkie publikacje Wydawnictwa Sejmowego
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Pawilon nr 7
Stoisko nr 22
Wstęp bezpłatny
Godziny otwarcia
6 marca (piątek) 10.00-18.00
7 marca (sobota) 10.00-18.00
8 marca (niedziela) 10.00-16.00